PNF Podstawowy w Konstancinie

Kurs prowadzony pod patronatem IPNFA

 • Tydzień I: 30-08-2015 do 03-09-2015
 • Tydzień II: 14-12-2015 do 18-12-2015

POCZEKAJ !!!
Interesuje Cię Koncepcja PNF?

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, a my będziemy przesyłać Ci informacje na temat możliwości wykorzystania koncepcji PNF w codziennej praktyce. Za darmo, oczywiście.

privacy Cenimy sobie prywatność dlatego nie rozsyłamy spamu.

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ

szkolenie poprowadzą

Carsten Schaefer
IPNFA Senior Instructor

Damian Kapturski
IPNFA Instructor Candidate

Frits Westerholt
IPNFA Advance Instructor

Sebastian Walczyk
IPNFA Instructor Candidate

W Trakcie Szkolenia Nauczysz Się

 • Badać I Budować Plan Terapii

  Nauczymy Cię w jaki sposób badać pacjentów i budować plan terapii zgodny z wytycznymi ICF (Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania – stworzonej przez WHO)

 • Analizować Problemy Funkcjonalne

  Nauczymy Cię jak analizować i prowadzić terapię aktywności dnia codziennego (chód, pozycja siedząca, aktywności na macie, funkcje życiowe)

 • Prowadzić Terapię Pacjentów Ortopedycznych i Neurologicznych

  W trakcie szkolenia będziesz prowadzić terapię pacjentów pod okiem instruktora prowadzącego. To niepowtarzalna okazja by zdobyć doświadczenie.

Po Szkoleniu Otrzymasz

 • Certyfikat IPNFA

  Certyfikat ukończenia szkolenia PNF Podstawowy akredytowany przez IPNFA, międzynarodową organizację regulującą proces rozwoju i kształcenia w koncepcji PNF.

 • Dostęp do platformy e-learningowej

  Uczestnicy szkolenia otrzymują bezpłatny dostęp do platformy e-learningowej gdzie znajdą nagrania video treści przekazywanych w trakcie szkolenia.

 • Wsparcie Merytoryczne

  Chcemy pozostać z Tobą w kontakcie. Ponieważ przede wszystkim zajmujemy się pracą z pacjentami, po zakończeniu szkolenia służymy wsparciem merytorycznym.

MIEJSCE SZKOLENIA

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji
w Konstancinie-Jeziorna pod Warszawą

Wybraliśmy to miejsce ponieważ:

 • Klimatyzowana sala o powierzchni 150 m zapewni komfort przestrzeni, nauki oraz pracy z pacjentami
 • Katering to również obiad, byś nie musiał martwić się o posiłek w trakcie lunchu
 • Bezpośrednie połączenie komunikacją miejską z Centrum Warszawy oraz Stacją Metro Wilanowska
 • Dla osób poszukujących pracy szansa nawiązania kontaktu z najlepszą placówką rehabilitacyjną w Polsce

Ponieważ podstawowym językiem wykładowym jest j. angielski w trakcie szkolenia dostępne jest tłumaczenie konsekutywne. Tłumaczem szkolenia jest:

Joanna Tokarska
IPNFA Assistant

Fizjoterapeutka z ponad dziesięcioletnim stażem w zawodzie. Doświadczony tłumacz licznych szkoleń dla fizjoterapeutów.

Kiedy warto wziąć udział w szkoleniu PNF?

PNF To Terapia Pośrednia

Jeśli z jakiegoś powodu (ból, zespolenie etc.) nie możesz pracować bezpośrednio nad stawem lub odcinkiem ciała, PNF pozwala wpływać na te części w sposób pośredni.

PNF To Terapia w Różnym Otoczeniu 

Jeśli chcesz wiedzieć jak prowadzić terapię nie tylko na stole rehabilitacyjnym ale również na macie, schodach, w warunkach domowych oraz wszędzie tam gdzie twój pacjent napotyka na trudności.

PNF To Terapia Wzorców Ruchowych

Jeśli zauważyłeś, że masaż i terapia manualna są świetnymi rozwiązaniami ale uzyskany efekt bywa krótkotrwały, połącz swoje działania z treningiem wzorców ruchowych.

PNF to Terapia Pacjenta 1:1

Jeśli pracujesz lub poszukujesz pracy, w której podczas jednostki terepeutycznej poświęcasz uwagę tylko jednej osobie to PNF jest dla ciebie.

 • Program Szkolenia PNF Podstawowy

  treść

 • Wprowadzenie Do Koncepcji PNF

  By biegać najpierw naucz się chodzić. Na początku edukacji koncpecji PNF poznasz jej podwaliny naukowe, co pozwoli Ci z większym zrozumieniem stosować jej narzędzia oraz procedury terapeutyczne.

 • Aktywności Na Macie

  Aktywności na macie to praca z pacjentem w pozycjach niskich. W trakcie tej części szkolenia nauczysz się w jaki sposób wykorzystać fazy rozwoju neurofizjologicznego w terapii problemów ortopedycznych i neurologicznych.

 • Chód

  Sekcja ta oparta jest o analizę wzorców funkcjonalnych chodu jakie zostały opracowane przez Jacqueline Perry w Rancho Los Amigos. W trakcie tej części nauczysz się rozpoznawać oraz torować poszczególne fazy cyklu chodu.

 • Badanie i Budowa Planu Terapii

  W trakcie tej części szkolenia nauczysz się korzystać w pracy z Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania (ICF). Nauczysz się jak w efektywny sposób prowadzić dokumentację medyczną, badać pacjentów ortopedycznych oraz neurologicznych, budować plan terapii oraz w obiektywny sposób wykazać, że “pacjent się poprawia”.

 • Nauczanie I Kontrola Motoryczna

  W trakcie tej sekcji poznasz zagadnienia związane z kontrolą i nauczaniem motorycznym. Dowiesz się w jaki sposób funkcjonuja oraz czym są mechanizmy kontroli posturalnej. Nauczysz się stosować feedback, shaping, oraz “powtarzanie bez powtórek”.

 • Praca z Pacjentami

  W trakcie pierwszej części szkolenia odbędą się 2 prezentacje pacjenta, dzięki którym zaobserwujesz jak w praktyce wygląda terapie z wykorzystaniem koncepcji PNF. Podczas drugiej części szkolenia sam będziesz mieć okazję pracować z pacjentami, tak by pod okiem instruktora nabierać doświadczenia w stosowaniu PNF.

Cena szkolenia 3247zł (brutto)
Cena obejmuje koszt materiałów dydaktycznych oraz przerwy kawowe. Dojazd i zakwaterowanie uczestników szkolenia odbywa się we własnym zakresie.

Zapisz Się Na Listę Rezerwową

© TerapiaFunkcjonalna.pl 2015 - "Pomagamy Fizjoterapeutom Podnosić Kwalifikacje"