Jeśli zastanawiasz się czym zajmują się fizjoterapeuci, jakie mają kompetencje oraz na czym polega ich praca zapraszam Cię do zapoznania się z dokumentem Projekt Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty. Dokument ten w chwili obecnej jak sam tytuł wskazuje jest jedynie projektem, jednak przedstawia sposób postrzegania tego zawodu z punktu widzenia najbardziej zainteresowanych, czyli fizjoterapeutów.

Jeśli powyższy projekt dotyczy Cię bezpośrednio, masz czas do 31.10.2011 roku by zgłosić wszelkie propozycje i uwagi do biura Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.

Do pobrania: Projekt Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty

UWAGA UAKTUALNIENIE:

Koleżanki i Koledzy,

W związku z pojawieniem się drugiego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty na stronie Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Zarząd Główny Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska, zorganizował spotkanie przedstawicieli Zarządów obu stowarzyszeń.

Spotkanie odbyło się w Warszawie dnia 14.10.2011 roku o godzinie 16.30.

Na spotkaniu zgodnie doszliśmy do wniosku, że pojawienie się dwóch projektów ustaw nie służy i tak skomplikowanej sytuacji naszej grupy zawodowej.

Podjęta została inicjatywa prac nad jednym  wspólnym projektem. Szczególnie cieszy nas fakt, że kluczowy element naszego projektu,  jakim jest samorząd w postaci Izby Fizjoterapeutów, spotkał się z aprobatą przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Zostało zaplanowane następne spotkanie robocze. O efektach prac nad wspólnym projektem będziemy Was informować na bieżąco.

W związku z zaistniałą sytuacją oba Stowarzyszenia postanowiły zdjąć swoje projekty ze stron WWW do czasu wypracowania wspólnego projektu, który będzie poddany konsultacjom w środowisku.

Zarząd Główny SFP