nie ma dobrego leczenia bez dobrej diagnostyki

RADIOLOGIA W PRAKTYCE FIZJOTERAPEUTY

Radiologia jest dla nas częścią postępowania fizjoterapeutycznego.  Z jednej strony przyczynia się do pełniejszej diagnozy, z drugiej i co najważniejsze, chroni przed błędami w leczeniu. Jest uzupełnieniem badania klinicznego, a przede wszystkim wskazaniem kierunku i sposobu postępowania usprawniająco.

NAJBLIŻSZY TERMIN

Gdańsk

22-23 luty, 2020

Cena: 1097 847zł

Zapisy zamykamy za:

Zapisy zamknięte!

Czy oglądając badania obrazowe znajdujesz informacje, które rzeczywiście są ci potrzebne czy tylko udajesz przed pacjentem, że się na tym znasz?

Podczas dwudniowego szkolenia nauczysz się analizować zdjęcia radiologiczne i poznasz najczęstsze patologie układu ruchu spotykane w praktyce fizjoterapeuty.

Wprowadzenie do obrazowania medycznego

Sekwencja T1 czy T2, jak sprawdzić uwodnienie krążka? Czy to złamanie czy kanał odżywczy? Jeśli wiesz jak powstaje obraz unikniesz pułapek radiologii.

Analiza zdjęć RTG, MRI, USG, CT

Analiza badania obrazowego jest jak prowadzenie samochodu. Jeśli postępujesz zgodnie z przepisami nic ci nie grozi, a nawet daje ogromną przyjemność w drodze do wybranego celu. 

Patologie i anomalie w badaniu obrazowym

Większość anomalii jest bezobjawowa, a patologie dobrze się ukrywają. Chcesz mobilizować przejście L5/S1, a masz pewność że nie złamiesz wyrostka stawowego górnego S1?  Czy ten ból dermatomalny L3 to czasem nie jest tętniak aorty brzusznej?

Studium przypadku

Część praktyczna szkolenia poświęcona jest na analizę rzeczywistych przypadków klinicznych pacjentów z którymi mieliśmy okazję pracować. To tak jak ty byś z nimi pracował. 

SZKOLENIE PROWADZI

Sebastian Walczyk Radiologia

Sebastian Walczyk, PT, MSc. 

"W wynikach obrazów RTG, MRI czy CT uzyskujemy bardzo ważne informacje dotyczące sposobu leczenia, jaki możemy zastosować u danego pacjenta. Zdjęcie dostarcza nam danych uzupełniających całość objawów i dolegliwości, na które skarży się pacjent. Oglądając obrazy diagnostyczne jesteśmy w stanie określić również sposób funkcjonowania niektórych tkanek. Ostrogi, osteofity, zmiany zwyrodnieniowe nie powstają bez przyczyny."

Copyright © TerapiaFunkcjonalna.pl 2020

Polityka Prywatności | Regulamin | Polityka Plików Cookie

50% Complete

Zapisz się na najbliższe szkolenie

Gdańsk

22-23 Luty, 2020

cena: 1047zł

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close