Kurs PNF Podstawowy

Białystok, Gdańsk, Katowice, Poznań, Warszawa, Wrocław

Zapisz się na szkolenie

PNF PODSTAWOWY
cena: 3900 PLN

Logo międzynarodowej organizacji PNF
Baza Usług Rozwojowych
Polska Izba Firm Szkoleniowych
certyfikat ISO 9001 2015
Damian Kapturski

Damian Kapturski
D.O. MScPT,
IPNFA Instruktor

Doświadczenie instruktora w pracy z metodą PNF

Od 2004 roku uczestnik licznych szkoleń oraz zaangażowany w propagowanie metody PNF w Polsce. Rok 2006-2007 staż na oddziale rehabilitacji neurologicznej kalifornijskiej kliniki w Vallejo (USA). Rok 2008 egzamin w Radolfcell (Niemcy), certyfikat Terapeuty Międzynarodowego Koncepcji PNF. Lata 2009-2014 asystent podczas szkoleń PNF przeprowadzanych pod patronatem międzynarodowej organizacji IPNFA. Od 2015 roku instruktor szkoleń podstawowych koncepcji PNF prowadzonych pod patronatem International PNF Association.

Gdańsk 2024

Wrzesień  06-10;
Październik 04-08
 

Warszawa 2024

Wrzesień 16-20;
Październik 14-18 

BIAŁYSTOK 2024

EDYCJA WEEKENDOWA (4 zjazdy)

Październik 18-20; 26-27
Listopad 09-10; 15-17
 

Poznań 2024

Lipiec 19-23
Sierpień 02-06 

Katowice 2024

Maj 17-21;
Czerwiec 14-18 

Wrocław 2024

Lipiec 24-28
Sierpień 07-11

CELE NAUCZANIA I ZAGADNIENIA PORUSZANE W TRAKCIE KURSU

Rozumowanie Kliniczne

Rozumowanie Kliniczne

Nauczysz się w jaki sposób zaplanować terapię funkcjonalną pacjenta ortopedycznego i neurologicznego.  Poznasz podstawową strukturę wywiadu. Będziesz w stanie wykonać podstawowe badanie neurologiczne, zróżnicować uszkodzenie górnego i dolnego motoneuronu, zbadać czucie głębokie oraz wyjaśnić mechanizmy kompensacyjne czucia głębokiego.

Rozwój i Kontrola Motoryczna

Poznasz etapy rozwoju motorycznego, nauczysz się w jaki sposób wykorzystać je w terapii pacjentów ortopedycznych i neurologicznych. Dowiesz się jakie podsystemy układu nerwowego odpowiedzialne są za równowagę. Nauczysz się jak badać i prowadzić terapię zaburzeń równowagi.

Ból

Omówimy podstawy neurofizjologii bólu oraz współczesne doniesienia dotyczące przyczyn bólu przewlekłego. Poznasz mechanizm działania terapii lustrzanej oraz w jaki sposób metoda PNF pozwala na terapię bólu. 

Analiza Funkcjonalna Chodu

Poznasz analizę chodu opartą o wzorce funkcjonalne. Przewagą takiego podejścia nad determinantami chodu jest bezpośrednie przełożenie na praktykę kliniczną. Nauczysz się w jaki sposób analizować chód pacjentów zgodnie z zasadą "od ogółu do szczegółu". Nauczysz się wyznaczać priorytety w terapii dzięki czemu wykorzystasz czas jednostki terapeutycznej w sposób maksymalny.  Koniec z "fizjoterapeutyczną popierdółką"

Kręgosłup Szyjny i Lędźwiowy

Poruszymy temat niestabilności kręgosłupa szyjnego oraz lędźwiowego. Poznasz jakie są najczęstsze konsekwencje wynikające z urazu typu "smagnięcia biczem". Nauczysz się wychwytywać z wywiadu czerwone flagi. Poznasz sposoby pracy z wykorzystaniem metody PNF w przypadku dolegliwości kręgosłupa szyjnego oraz lędźwiowego. Pokażemy Ci jak rozwiązywać powyższe problemy zarówno na poziomie strukturalnym jak i aktywności. 

Uszkodzenie Dolnego Motoneuronu

Poznasz sposoby stymulacji najważniejszych w praktyce klinicznej fizjoterapeuty nerwów obwodowych (n. pośrodkowy, n. łokciowy, n. promieniowy, n. kulszowy wraz z odgałęzieniami). 

Praca Na Macie

Omówimy kamienie milowe rozwoju motorycznego dziecka oraz możliwości wykorzystania tej wiedzy w terapii pacjenta dorosłego. Dowiesz się w jaki sposób zaadoptować środowisko pracy na macie do wybranych problemów ortopedycznych i neurologicznych (zespoły bólowe kręgosłupa lędźwiowego, rehabilitacja po rekonstrukcji ACL, zamrożony bark, udar mózgu)

Terapia Chodu Pacjentów Ortopedycznych i Neurologicznych

Poznasz konkretne aktywności jakie proponuje metoda PNF w terapii chodu pacjentów w przypadku uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego kolana, stopy płasko-koślawej, przeprostu stawu kolanowego, endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego, udaru mózgu, stwardnienia rozsianego, chodu ataktycznego, choroby Parkinsona.

Kończyna Górna po Udarze

Jednym z najbardziej obiecujących i udokumentowanych naukowo sposobów terapii kończyny górnej po udarze jest wymuszona konieczność. Niestety, już na samym początku wymaga ona od pacjenta możliwości samodzielnego wykonywania ruchów dowolnych co dyskwalifikuje w stosowaniu tego podejścia znaczną część populacji osób po udarze. W trakcie kursu nauczysz się w jaki sposób korzystając z zasad wymuszonej konieczności i metody PNF, prowadzić terapie kończyny górnej po udarze.

Funkcje życiowe

Dzięki tym sesjom tematycznym będziesz w stanie rozpoznać pierwsze symptomy poważnych patologii centralnego układu nerwowego (diagnostyka różnicowa stwardnienia rozsianego). Dowiesz się jak odróżnić czy to udar czy porażenie nerwu twarzowego typu Bella. Dlaczego ćwiczenia bierne pacjenta z uszkodzeniem górnego motoneuronu (udar, SM) mogą powodować spastyczność i co robić w zamian. Poruszymy również zagadnienia które pozwolą ci wykonać wstępne badanie i terapię stawów skroniowo żuchwowych.

Absolwenci W ramach szkolenia otrzymują również

Dostęp do e-learningu

Otrzymujesz nieograniczony dostęp do materiałów video, ppt, pdf oraz webinarów dzięki którym utrwalanie umięjętności zdobytych na kursie PNF Podstawowy będzie jeszcze łatwiejsze.

Dostęp do zamkniętej grupy na Discord

Dołącz na Discord do społeczności absolwentów kursu PNF Podstawowy gdzie wspólnie spotykamy się i analizujemy przypadki kliniczne z codziennej praktyki.

Mentoring

Wyczerpały się pomysły? Masz wyzwanie z pacjentem? Nie ma do kogo się zwrócić o poradę? Dzwoń, pisz, pytaj. Absolwenci otrzymują stałą pomoc w rozwiązywaniu codziennych wyzwań.

 Folder informacyjny

PNF Podstawowy (Level 1+2)

Opinie uczestników

Często zadawane pytania

Czy to szkolenie jest "szkoleniem oficjalnym"?

TAK. Kurs organizowany jest zgodnie z wytycznymi International PNF Association (IPNFA) i jest prowadzony przez instruktora posiadającego uprawnienia nadane przez IPNFA. Szkolenie również jest zgłaszane do IPNFA, a absolwenci otrzymują certyfikat w języku angielskim upoważniający do kontynuowania edukacji PNF na całym świecie. 

Ile trwa to szkolenie?

Zgodnie z wytycznymi International PNF Association (IPNFA) kurs PNF Level 1+2 (Podstawowy) trwa 75h zegarowych co jest ekwiwalentem 100 jednostek edukacyjnych (tak zwanych teaching units). 

Czy student fizjoterapii V roku może wziąć udział w szkoleniu?

Niestety NIE. Zgodnie z wytycznymi International PNF Association (IPNFA) w szkoleniu PNF Level 1+2 (Podstawowy) w przypadku fizjoterapeutów, udział w szkoleniu może wziąć osoba posiadająca prawo wykonywania zawodu to znaczy technicy fizjoterapii, licencjaci fizjoterapii, magistrowie fizjoterapii. 

Czy będąc studentem fizjoterapii mogę wziąć udział w szkoleniu a certyfikat odebrać po obronie pracy dyplomowej?

Niestety NIE. Jest to szkolenie podyplomowe. W trakcie szkolenia uczestnicy prowadzą terapię pacjentów dlatego też konieczne jest aby posiadali prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty. 

Zainteresowany szkoleniem w innym mieście, we własnej firmie lub dofinansowaniem?

Skontaktuj się z nami.